Bernat Ubezpieczenia Ubezpieczenia domu mieszkania

Zbliżający się wyjazd wakacyjny, oprócz oczywistej radości, bardzo często powoduje w nas narastający niepokój. Zastanawiamy się, co będzie jeśli pod naszą nieobecność pęknie rura albo ktoś włamie się do mieszkania. W okresie wakacyjnym zgłaszanych jest dwa razy więcej szkód spowodowanych opadami deszczu, gradobiciem i huraganem niż w pozostałej części roku. Czy w związku z tym trzeba będzie wracać wcześniej ze słonecznej plaży? Kto zajmie się mieszkaniem do czasu naszego powrotu?  Przed wyjazdem na urlop rozsądnie jest więc zadbać o ubezpieczenie domu czy mieszkania –  dzięki temu nie będziemy musieli martwić się np. o skutki przeciekającego dachu i o jego naprawę. 

Nasz niepokój jest całkowicie uzasadniony – w domu nikogo nie będzie, a złodzieje nie wybierają się na urlop. Nie można również zapominać o skutkach coraz częściej występujących latem anomalii pogodowych. Jeśli jesteśmy w domu, możemy się do takich wydarzeń przygotować i szybko zareagować. Gdy zostawiamy dom bez opieki najlepszym zabezpieczeniem jest dobra polisa mieszkaniowa z szerokim pakietem assistance. W bogatej ofercie ubezpieczeń domów i mieszkań dostępnych w biurze Bernat Ubezpieczenia możecie znaleźć m.in. ubezpieczenia towarzystwa ubezpieczeń Warta, którą krótko Wam dziś przybliżamy.

Nie daj się letnim żywiołom

W okresie wakacyjnym zgłaszanych jest do Warty dwa razy więcej szkód spowodowanych opadami deszczu, gradobiciem i huraganem niż w pozostałej części roku. Podobnie jest ze szkodami, których przyczyną jest burza. Najczęstszym skutkiem uderzenia pioruna – aż 90% zgłoszeń – to tzw. szkody przepięciowe. W ich efekcie możemy stracić wszystkie sprzęty elektryczne czy elektroniczne – telewizor, komputer, lodówkę, kuchnię elektryczną itp. – które w czasie burzy podłączone są do sieci. Aby wystąpiła szkoda przepięciowa piorun nie musi trafić bezpośrednio w dom, wystarczy, że uderzy w okolicy.

Taka strata oznacza duże wydatki, tymczasem warto wiedzieć, że nie każde ubezpieczenie mieszkaniowe daje ochronę na wypadek szkód przepięciowych. Jest to często opcja dodatkowo płatna. W ubezpieczeniach mieszkaniowych Warty ochrona na wypadek przepięć zawarta jest w podstawowym zakresie, dzięki czemu można odzyskać koszty naprawy lub zakupu nowego sprzętu bez dodatkowej dopłaty. Oferta Warty jest na tyle szeroka, że pozwala ubezpieczyć praktycznie wszystko – nie tylko sprzęt elektroniczny, meble, kosztowności, dzieła sztuki, pozostawione na tarasie meble ogrodowe i narzędzia (np. kosiarki), ale też drzewka w ogródku i to co chowamy w garażu.

Zabezpiecz się od zalania sąsiada

Przed wyjazdem warto sprawdzić czy nasza polisa mieszkaniowa zawiera ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Będzie ono bezcenne, gdy np. pod naszą nieobecność pęknie rura i zalejemy sąsiada. W Warcie polisa OC działa też poza domem i może się przydać, gdy nasze dziecko, np. jeżdżąc na rolkach, uszkodzi czyjś samochód lub gdy przypadkowo stłuczemy umywalkę w wynajmowanym apartamencie w Polsce lub za granicą.

Zapewnij sobie pomoc specjalisty

Bardzo przydatną opcją jest możliwość korzystania z usług assistance. Dzięki niej, w sytuacjach awaryjnych, takich jak zalanie mieszkania, Warta zorganizuje i opłaci interwencję hydraulika, który naprawi np. pęknięty zawór, a jeśli szalejąca wichura zerwie rynnę, zorganizuje usługę dekarza. I to wszystko bez potrzeba przedwczesnego powrotu z wakacyjnego wyjazdu. Wystarczy zostawić zaufanej osobie klucze i pełnomocnictwo do podejmowania decyzji w sprawach związanych z nieruchomością. Co ważne taka polisa działa przez cały rok, a nie tylko podczas wakacji.

Skorzystaj z ubezpieczenia na medal

Ubezpieczenia Warty to nie tylko szeroki zakres i wysoka jakość oferty ale i przyjazny proces likwidacji szkód. Doceniają to klienci. W tym roku po raz kolejny ubezpieczenia mieszkaniowe Warty zostały nagrodzone w rankingu konsumenckim godłem Dobry Produkt – Wybór Konsumentów 2017. Chcesz dowiedzieć się więcej? Ubezpieczenia Warty znajdziesz w ofercie Bernat Ubezpieczenia, a nasi specjaliści pomogą Ci dobrać optymalny zakres ubezpieczenia dostosowany do Twoich potrzeb. Przekonaj się o tym i skorzystaj z wakacyjnej oferty promocyjnej!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

  • telefonicznie – pod numerem 510 054 357;
  • mailowo – pod adresem: inowroclawubezpieczenia@gmail.com;
  • osobiście – w naszym biurze Bernat Ubezpieczenia w Inowrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej 6A (I piętro).

Zapraszamy! 🙂

Źródło: www.warta.pl


Bernat Ubezpieczenia Inowrocław 

ul. Świętokrzyska 6A, 88-100 Inowrocław

inowroclawubezpieczenia@gmail.com

Znajdź nas na Fb!

 


Bernat Ubezpieczenia

Ponad 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej wykorzystujemy, by pomóc Ci poznać pozytywną stronę ubezpieczeń - w naszym serwisie znajdziesz praktyczne porady i artykuły oraz bogatą ofertę ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *