ubezpieczenie nagrobka

Wielu z nas mogło przekonać się, że postawienie nagrobka cmentarnego wiąże się z niemałymi kosztami. Choć zazwyczaj wydaje nam się, że jest to jednorazowa inwestycja na wiele lat, to niestety niemal każdego roku dobiegają nas informacje o zniszczeniach nagrobków będących skutkiem różnych zdarzeń. Nieraz słychać o działaniach wandali i chuliganów, czy chociażby o zniszczeniach po wichurach i nawałnicach. Dziś podpowiadamy Wam więc, jak chronić się przed tego rodzaju zdarzeniami i cieszyć się dodatkowym poczuciem bezpieczeństwa.  

Ubezpieczenie nagrobka – niewielki koszt za dodatkowy spokój

Czy wiesz, że za naprawdę  niewielkie pieniądze możesz zapewnić sobie dodatkowy spokój i zabezpieczyć się przed kosztami naprawy nagrobków i pomników? W ofercie Bernat Ubezpieczenia znajdziecie ubezpieczenia nagrobków kilku towarzystw ubezpieczeniowych m.in. PZU, Warta, Allianz. Najczęściej występuje ono jako rozszerzenie do ubezpieczenia domu lub mieszkania, a cena jest uzależniona zazwyczaj od wartości nagrobka. Najczęściej ubezpieczenie nagrobka wcale nie jest kosztowne – już za kilkadziesiąt złotych rocznie można uzyskać ubezpieczenie o szerokim zakresie ochrony i wysokiej sumie ubezpieczenia!

Co obejmuje ubezpieczenie nagrobków?

Ubezpieczenie w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego obejmuje najczęściej m.in. grobowiec lub tradycyjny nagrobek składający się z płyty umieszczonej na cokole, tablicę z napisami, a także rzeźby i inne elementy ozdobne. Można też objąć ochroną ławeczkę przy nagrobku lub nawierzchnię dookoła niego. 

Kiedy i jak działa ubezpieczenie nagrobków cmentarnych?

W ramach ubezpieczenia nagrobków możemy chronić się przed skutkami następujących zdarzeń m.in.:

 • powódź;
 • opady deszczu;
 • ciężar śniegu;
 • huragan, nawałnica;
 • upadku drzew;
 • trzęsienie ziemi;
 • uderzenie pojazdu;
 • dewastacja nagrobka;
 • kradzież elementów przymocowanych do nagrobka.

Ubezpieczenie All risk nagrobka

Ciekawą opcją jest także ubezpieczenie nagrobka w formule All risk, która pozwala objąć nagrobek ochroną ubezpieczeniową od wszystkich możliwych zdarzeń. Formuła All risk pozwoli na uzyskanie odszkodowania w wypadku np.:

 • przewrócenia się ogrodzenia lub sąsiedniego nagrobka;
 • pęknięcia wazonu podczas mrozu;
 • gdy szkodę spowoduje zwierzę leśne.

W formule All risk ubezpieczenie nie obejmie przypadków wskazanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia np. szkód w następstwie zapadania się ziemi związanej z prowadzanymi robotami ziemnymi, ponieważ w takim przypadku odszkodowania dochodzimy od podmiotu odpowiedzialnego za wykonanie prac.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia nagrobka i zapoznać się z aktualnymi stawkami koniecznie skontaktuj się z naszymi specjalistami Bernat Ubezpieczenia Inowrocław! 🙂

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami:

 • telefonicznie – pod numerem (52) 357 04 17;
 • mailowo – pod adresem: inowroclawubezpieczenia@gmail.com;
 • osobiście – w naszym biurze Bernat Ubezpieczenia w Inowrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej 6A (I piętro).

Zapraszamy! 🙂


Bernat Ubezpieczenia Inowrocław

ul. Świętokrzyska 6A

88-100 Inowrocław

tel. 52 357 04 17

e-mail: inowroclawubezpieczenia@gmail.com

Znajdź nas na Facebook’u!


Bernat Ubezpieczenia

Ponad 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej wykorzystujemy, by pomóc Ci poznać pozytywną stronę ubezpieczeń - w naszym serwisie znajdziesz praktyczne porady i artykuły oraz bogatą ofertę ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! :)

0 thoughts on “Ubezpieczenie nagrobków cmentarnych – Co obejmuje? Jak działa? Bernat Ubezpieczenia Inowrocław radzi! ;)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Ciekawostki ubezpieczeniowe

Bezpieczny dom to spokojne wakacje!

Zbliżający się wyjazd wakacyjny, oprócz oczywistej radości, bardzo często powoduje w nas narastający niepokój. Zastanawiamy się, co będzie jeśli pod naszą nieobecność pęknie rura albo ktoś włamie się do mieszkania. W okresie wakacyjnym zgłaszanych jest Read more...

Bernat Ubezpieczenia aktualności

Ubezpieczenie NNW szkolne dla Twojego dziecka – bezpiecznie w szkole i po szkole!

Ryzyko nieszczęśliwego wypadku dotyczy każdego – czy to dorosłego czy dziecka. Jednak nie od dziś wiadomo, że energia i pomysłowość dzieci powodują, że w ich przypadku ryzyko niespodziewanych zdarzeń i ich konsekwencji wzrasta. Choć w Read more...

Bernat Ubezpieczenia aktualności

Bezpieczeństwo na stoku – 10 zasad bezpieczeństwa na nartach (Dekalog Narciarza)

Gotowi na “białe szaleństwo”? Forma jest? Sprzęt już przygotowany? Polisa z ubezpieczeniem podróży wykupiona? A czy pamiętasz “dekalog narciarza”? 😉 Zanim zaczniecie zabawę na desce lub nartach przypominamy Wam 10 zasad bezpieczeństwa na stoku znanych, Read more...