ubezpieczenie nagrobka

Wielu z nas mogło przekonać się, że postawienie nagrobka cmentarnego wiąże się z niemałymi kosztami. Choć zazwyczaj wydaje nam się, że jest to jednorazowa inwestycja na wiele lat, to niestety niemal każdego roku dobiegają nas informacje o zniszczeniach nagrobków będących skutkiem różnych zdarzeń. Nieraz słychać o działaniach wandali i chuliganów, czy chociażby o zniszczeniach po wichurach i nawałnicach. Dziś podpowiadamy Wam więc, jak chronić się przed tego rodzaju zdarzeniami i cieszyć się dodatkowym poczuciem bezpieczeństwa.  

Ubezpieczenie nagrobka – niewielki koszt za dodatkowy spokój

Czy wiesz, że za naprawdę  niewielkie pieniądze możesz zapewnić sobie dodatkowy spokój i zabezpieczyć się przed kosztami naprawy nagrobków i pomników? W ofercie Bernat Ubezpieczenia znajdziecie ubezpieczenia nagrobków kilku towarzystw ubezpieczeniowych m.in. PZU, Warta, Allianz. Najczęściej występuje ono jako rozszerzenie do ubezpieczenia domu lub mieszkania, a cena jest uzależniona zazwyczaj od wartości nagrobka. Najczęściej ubezpieczenie nagrobka wcale nie jest kosztowne – już za kilkadziesiąt złotych rocznie można uzyskać ubezpieczenie o szerokim zakresie ochrony i wysokiej sumie ubezpieczenia!

Co obejmuje ubezpieczenie nagrobków?

Ubezpieczenie w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego obejmuje najczęściej m.in. grobowiec lub tradycyjny nagrobek składający się z płyty umieszczonej na cokole, tablicę z napisami, a także rzeźby i inne elementy ozdobne. Można też objąć ochroną ławeczkę przy nagrobku lub nawierzchnię dookoła niego. 

Kiedy i jak działa ubezpieczenie nagrobków cmentarnych?

W ramach ubezpieczenia nagrobków możemy chronić się przed skutkami następujących zdarzeń m.in.:

 • powódź;
 • opady deszczu;
 • ciężar śniegu;
 • huragan, nawałnica;
 • upadku drzew;
 • trzęsienie ziemi;
 • uderzenie pojazdu;
 • dewastacja nagrobka;
 • kradzież elementów przymocowanych do nagrobka.

Ubezpieczenie All risk nagrobka

Ciekawą opcją jest także ubezpieczenie nagrobka w formule All risk, która pozwala objąć nagrobek ochroną ubezpieczeniową od wszystkich możliwych zdarzeń. Formuła All risk pozwoli na uzyskanie odszkodowania w wypadku np.:

 • przewrócenia się ogrodzenia lub sąsiedniego nagrobka;
 • pęknięcia wazonu podczas mrozu;
 • gdy szkodę spowoduje zwierzę leśne.

W formule All risk ubezpieczenie nie obejmie przypadków wskazanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia np. szkód w następstwie zapadania się ziemi związanej z prowadzanymi robotami ziemnymi, ponieważ w takim przypadku odszkodowania dochodzimy od podmiotu odpowiedzialnego za wykonanie prac.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia nagrobka i zapoznać się z aktualnymi stawkami koniecznie skontaktuj się z naszymi specjalistami Bernat Ubezpieczenia Inowrocław! 🙂

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami:

 • telefonicznie – pod numerem (52) 357 04 17;
 • mailowo – pod adresem: inowroclawubezpieczenia@gmail.com;
 • osobiście – w naszym biurze Bernat Ubezpieczenia w Inowrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej 6A (I piętro).

Zapraszamy! 🙂


Bernat Ubezpieczenia Inowrocław

ul. Świętokrzyska 6A

88-100 Inowrocław

tel. 52 357 04 17

e-mail: inowroclawubezpieczenia@gmail.com

Znajdź nas na Facebook’u!


Bernat Ubezpieczenia

Ponad 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej wykorzystujemy, by pomóc Ci poznać pozytywną stronę ubezpieczeń - w naszym serwisie znajdziesz praktyczne porady i artykuły oraz bogatą ofertę ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! :)

0 thoughts on “Ubezpieczenie nagrobków cmentarnych – Co obejmuje? Jak działa? Bernat Ubezpieczenia Inowrocław radzi! ;)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Bernat Ubezpieczenia aktualności

Bezpieczeństwo na stoku – 10 zasad bezpieczeństwa na nartach (Dekalog Narciarza)

Gotowi na “białe szaleństwo”? Forma jest? Sprzęt już przygotowany? Polisa z ubezpieczeniem podróży wykupiona? A czy pamiętasz “dekalog narciarza”? 😉 Zanim zaczniecie zabawę na desce lub nartach przypominamy Wam 10 zasad bezpieczeństwa na stoku znanych, Read more...

Ciekawostki ubezpieczeniowe

Bezpieczny dom to spokojne wakacje!

Zbliżający się wyjazd wakacyjny, oprócz oczywistej radości, bardzo często powoduje w nas narastający niepokój. Zastanawiamy się, co będzie jeśli pod naszą nieobecność pęknie rura albo ktoś włamie się do mieszkania. W okresie wakacyjnym zgłaszanych jest Read more...

Bernat Ubezpieczenia aktualności

OC fizjoterapeuty – obowiązkowe, dobrowolne, ubezpieczenia dodatkowe

Z dniem 1 czerwca 2019r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów  w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia OC podmiotów wykonujących działalność leczniczą, które doprecyzowuje kwestie ubezpieczenia, jakie musi posiadać każdy fizjoterapeuta prowadzący działalność gospodarczą. W świetle nowych Read more...