Bernat Ubezpieczenia INTER Medicus ubezpieczenia na wypadek niezdolności do pracy

Prowadzisz własną działalność? Gratulacje! Zalet wynikających z prowadzenia własnej firmy jest bardzo dużo, m.in.: większa swoboda, nienormowany czas pracy, możliwość decydowania o swojej karierze zawodowej. Na założenie własnej działalności decydują się coraz częściej osoby wykonujące wolny zawód, np. prawnicy, informatycy, geodeci, muzycy czy lekarze.

 

Własna działalność – cienie i blaski

 

Niestety istnieje również “druga strona medalu” – odpowiedzialność związana z samozatrudnieniem oraz ryzyko, jakie pojawia się w przypadku choroby lub wypadku. Dłuższa choroba lub wypadek oznaczają przerwę w prowadzeniu działalności gospodarczej i uzyskiwaniu przychodów. ZUS wypłaca zwykle zasiłek chorobowy w minimalnej wysokości, który może nie wystarczyć na pokrycie kosztów stałych działalności czy innych zobowiązań (raty kredytu, leasingu, itp.).

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą muszą liczyć się z możliwością  utraty części przychodów w momencie , kiedy z przyczyn zdrowotnych nie mogą wykonywać swojej pracy. Przebywając na zwolnieniu lekarskim, jeżeli zdecydowały się opłacać składkę chorobową, otrzymają z ZUS najczęściej podstawową kwotę zasiłku chorobowego. Środki te zazwyczaj nie są wystarczające, aby pokryć stałe koszty prowadzenia działalności, nie mówiąc o innych wydatkach związanych z życiem prywatnym czy procesem powrotu do zdrowia.

Praktycznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ubezpieczenie INTER Medicus, które pomoże wypełnić lukę w Twoich przychodach i pozwoli spokojnie wracać do pełni sił!

 

INTER Medicus- co to?

 

INTER Medicus to ubezpieczenie świadczenia dziennego w przypadku czasowej niezdolności do pracy w wyniku choroby czy nieszczęśliwego wypadku:

 • Świadczenie dzienne wypłacane, gdy w wyniku choroby lub wypadku nie możesz wykonywać pracy i uzyskiwać przychodów;
 • wypłata świadczenia począwszy od 1-ego dnia czasowej niezdolności do pracy, maksymalnie do 365-ego dnia;
 • środki na pokrycie stałych zobowiązań w przypadku nieoczekiwanej utraty przychodów – nawet do 9 000zł miesięcznie;
 • ochrona w pełnym zakresie od początku ubezpieczenia – bez okresu karencji;
 • składka już od 31 zł miesięcznie!

 

Jak działa INTER Medicus?

 • świadczenie dzienne jest wypłacane w przypadku niezdolności do pracy trwającej minimum 15 dni (wypadek lub pobyt w szpitalu) lub minimum 30 dni (choroba);
 • wypłata za każdy dzień niezdolności do pracy, niezależnie od tego, czy chorujesz w domu, czy przebywasz w szpitalu;
 • podstawą decyzji o wypłacie świadczenia jest zwolnienie lekarskie.

 

Warianty ubezpieczenia

 

Bernat Ubezpieczenia INTER Medicus - warianty ubezpieczenia

 

Składki miesięczne

 

Bernat Ubezpieczenia INTER Medicus - tabela składek miesięcznych

 

Jak działa INTER Medicus – z życia wzięte

 

Przypadek 1:

Pan Adam, inżynier budownictwa z Wrocławia, “szusując” po oznaczonych trasach zjazdowych w Austrii, doznał urazu na skutek upadku. Doszło do wieloodłamowego złamania prawej kości udowej, w wyniku czego konieczna była natychmiastowa operacja. Leczenie szpitalne kontynuowane było również po powrocie do Polski, gdzie Pan Adam m.in. uczyła się chodzić przy pomocy balkonika. Leczenie wraz z rehabilitacją i odzyskaniem sprawności zajęło aż 180 dni. Dzięki ubezpieczeniu INTER Medicus Pan Adam otrzymał świadczenie w wysokości 54 000 zł, które pozwoliło mu zachować stabilizacje finansową w tym trudnym okresie.

Przypadek 2:

Pan Tomasz, radca prawny zachorował. Zdiagnozowano u niego zapalenie płuc. Zgodnie z zaleceniami lekarza przez dłuższy okres – 47 dni, musiał pozostać w domu i nie mógł wykonywać pracy zarobkowej. Jego przychód uległ uszczupleniu, ale bieżące zobowiązania niestety nie. Wsparciem finansowym okazało się świadczenie otrzymane z ubezpieczenia INTER Medicus – za okres zwolnienia Pan Tomasz otrzymał świadczenie w wysokości 14 100 zł.

 

Już dzisiaj zadbaj o poczucie bezpieczeństwa na wypadek choroby! Ubezpieczenie INTER Medicus możesz zawrzeć u naszych specjalistów Bernat Ubezpieczenia – pomożemy Ci w tym stacjonarnie w naszym biurze, telefonicznie, a nawet online! Zapytaj o INTER Medicus już dziś – jesteśmy do twojej dyspozycji! 🙂

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

 • telefonicznie – pod numerem (52) 357 04 17;
 • mailowo – pod adresem: inowroclawubezpieczenia@gmail.com;
 • osobiście – w naszym biurze Bernat Ubezpieczenia w Inowrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej 6A (I piętro).

Zapraszamy! 🙂

 

Do pobrania

 

POBIERZ: Ogólne Warunki Ubezpieczenia INTER Medicus

POBIERZ: Aneks nr 1 do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia INTER Medicus

POBIERZ: Wniosek o zawarcie ubezpieczenia INTER Medicus

POBIERZ: Zgłoszenie roszczenia z umowy ubezpieczenia INTER Medicus

Źródło: www.interpolska.pl


Bernat Ubezpieczenia Inowrocław 

ul. Świętokrzyska 6A, 88-100 Inowrocław

tel. (52) 357 04 17

inowroclawubezpieczenia@gmail.com

Znajdź nas na Fb!

 


Bernat Ubezpieczenia

Ponad 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej wykorzystujemy, by pomóc Ci poznać pozytywną stronę ubezpieczeń - w naszym serwisie znajdziesz praktyczne porady i artykuły oraz bogatą ofertę ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! :)

0 thoughts on “L4 dla przedsiębiorcy – ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy INTER Medicus”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Bernat Ubezpieczenia aktualności

Bezpieczeństwo na stoku – 10 zasad bezpieczeństwa na nartach (Dekalog Narciarza)

Gotowi na “białe szaleństwo”? Forma jest? Sprzęt już przygotowany? Polisa z ubezpieczeniem podróży wykupiona? A czy pamiętasz “dekalog narciarza”? 😉 Zanim zaczniecie zabawę na desce lub nartach przypominamy Wam 10 zasad bezpieczeństwa na stoku znanych, Read more...

Bernat Ubezpieczenia aktualności

Najtańsze OC z Bernat Ubezpieczenia Inowrocław – MTU i You Can Drive już w naszej ofercie!

Ostatnie tygodnie mijają nam bardzo pracowicie, ponieważ wciąż staramy się dla Was rozwijać! 🙂 Dziś możemy więc z satysfakcją przedstawić Wam nowości w naszej ofercie. Z przyjemnością informujemy, że już dziś w naszym biurze Bernat Ubezpieczenia Read more...

Bernat Ubezpieczenia aktualności

Długi weekend – sprawdź godziny pracy naszego biura! :)

W związku ze zbliżającym się długim weekendem przypominamy, że w dniach od 29 kwietnia (sobota) 2017 do 3 maja (środa) 2017 biuro Bernat Ubezpieczenia będzie nieczynne. Do pracy wracamy w czwartek 4 maja od 8.00 Read more...