bernat ubezpieczenia inowrocław ciekawostki ubezpiezeniowe kanapka sms

Za oknem coraz piękniejsza wiosenna pogoda, ale wraz z nią na drodze pojawia się coraz więcej niebezpieczeństw – rowerzyści, pędzący motocykliści, dzieci bawiące się przy drodze… Wszystkie te sytuacje mogą stać się potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa naszego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Niestety nieraz sami przyczyniamy się do wzrostu zagrożenia na drodze… Pewnie wielu z Was potwierdzi, że dokładamy starań, by przestrzegać przepisów ruchu drogowego i jeździć bezpieczenie – ale jak na nasze bezpieczeństwo wpływają sytuacje niesprecycowane w przepisach? Na przykład w Polsce prawo zakazuje rozmów przez telefon komórkowy (chyba że z użyciem zestawu głośnomówiącego) oraz prowadzenia pod wpływem alkoholu.

A co z jedzieniem, piciem napojów (oczywiście bezalkoholowych;)) czy SMS-owaniem? Czy zastanawialiście się kiedyś, jak te czynności wpływają na naszą koncentrację podczas prowadzenia auta, a tym samym na nasze bezpieczeństwo? Sprawą zajęli się naukowcy z Uniwersytetu w Leeds – przeprowadzili badania, by sprawdzić, co najbardziej wpływa na brak koncentracji u kierowców.

Badaniu poddany został czas reakcji na wydarzenia na drodze. Wyniki badań są ciekawe – spójrzcie sami:

 • kierowcy jedzący kanapkę –  o 44% wolniejszy czas reakcji niż normalnie;
 • kierowcy popijający napoje – reakcja wolniejsza o 22%;
 • 18% spośród kierowców jedzących lub pijących napoje miało dodatkowo problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu;
 • kierowcy piszący SMS – reakcja wolniejsza o 37,4%,
 • kierowcy, którzy przed jazdą pili dozwoloną przez prawo ilość alkoholu – czas reakcji spowolniony o 12,5%.

Czy to nie zaskakujące wyniki? A zatem okazuje się, że jedzenie kanapki za kierownicą może być niebezpieczniejsze od pisania SMS-a w trakcie prowadzenia auta! Jednak co najważniejsze, zapewne dostrzegacie, jak bardzo wymienione wyżej czynności rozpraszają naszą uwagę w trakcie prowadzenia auta! 

Apelujemy więc – wraz ze wzrostem wiosennych zagrożeń na drodze, unikajmy jako kierowcy, tych zagrożeń, które możemy spowodować sami. Jeśli jesteś głodny – zatrzymaj się i zjedz kanapkę na spokojnie – skorzysta na tym Twój żołądek i bezpieczeństwo na drodze! 😉 Jeśli musisz napisać SMS-a – zatrzymaj się lub po prostu zadzwoń korzystając z zestawu głośnomówiącego.

Życzymy Wam, by wiosenne podróże  – te małe i duże,  były udane i przede wszystkim bezpieczne! 🙂

Pamiętajcie też, że w naszym biurze Bernat Ubezpieczenia Inowrocław zadbamy o Wasze bezpieczeństwo pomagając Wam w wyborze ubezpieczenia odpowiadającego waszym potrzebom. W naszym biurze w Inowrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej 6A znajdziecie szeroką ofertę ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych (Ergo Hestia, PZU, Warta, HDI, Interrisk, Proama, Generali, Liberty Ubezpieczenia, Link4 i inne) :

 • ubezpieczenia komunikacyjne,
 • ubezpieczenia majątkowe,
 • ubezpieczenia dla firm,
 • ubezpieczenia na życie,
 • ubezpieczenia podróży,
 • gwarancje finansowe,
 • floty pojazdów i wiele innych.

Zadbamy o to, by wybrane przez Was ubezpieczenie było również przyjazne dla Waszego portfela za sprawą zniżek, które przygotowaliśmy specjalnie dla naszych klientów! 🙂

Życzymy więc bezpiecznej jazdy i zapraszamy! 🙂

Zapraszamy! 🙂


Bernat Ubezpieczenia Inowrocław

ul. Świętokrzyska 6A

88-100 Inowrocław

tel. 52 357 04 17

e-mail: inowroclawubezpieczenia@gmail.com

Znajdź nas na Facebook’u!

Zdjęcie tła: www.pixabay.com

Źródła: www.warta.pl


Bernat Ubezpieczenia

Ponad 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej wykorzystujemy, by pomóc Ci poznać pozytywną stronę ubezpieczeń - w naszym serwisie znajdziesz praktyczne porady i artykuły oraz bogatą ofertę ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *