bernat ubezpieczenia inowrocław ciekawostki ubezpiezeniowe kanapka sms

Za oknem coraz piękniejsza wiosenna pogoda, ale wraz z nią na drodze pojawia się coraz więcej niebezpieczeństw – rowerzyści, pędzący motocykliści, dzieci bawiące się przy drodze… Wszystkie te sytuacje mogą stać się potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa naszego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Niestety nieraz sami przyczyniamy się do wzrostu zagrożenia na drodze… Pewnie wielu z Was potwierdzi, że dokładamy starań, by przestrzegać przepisów ruchu drogowego i jeździć bezpieczenie – ale jak na nasze bezpieczeństwo wpływają sytuacje niesprecycowane w przepisach? Na przykład w Polsce prawo zakazuje rozmów przez telefon komórkowy (chyba że z użyciem zestawu głośnomówiącego) oraz prowadzenia pod wpływem alkoholu.

A co z jedzieniem, piciem napojów (oczywiście bezalkoholowych;)) czy SMS-owaniem? Czy zastanawialiście się kiedyś, jak te czynności wpływają na naszą koncentrację podczas prowadzenia auta, a tym samym na nasze bezpieczeństwo? Sprawą zajęli się naukowcy z Uniwersytetu w Leeds – przeprowadzili badania, by sprawdzić, co najbardziej wpływa na brak koncentracji u kierowców.

Badaniu poddany został czas reakcji na wydarzenia na drodze. Wyniki badań są ciekawe – spójrzcie sami:

 • kierowcy jedzący kanapkę –  o 44% wolniejszy czas reakcji niż normalnie;
 • kierowcy popijający napoje – reakcja wolniejsza o 22%;
 • 18% spośród kierowców jedzących lub pijących napoje miało dodatkowo problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu;
 • kierowcy piszący SMS – reakcja wolniejsza o 37,4%,
 • kierowcy, którzy przed jazdą pili dozwoloną przez prawo ilość alkoholu – czas reakcji spowolniony o 12,5%.

Czy to nie zaskakujące wyniki? A zatem okazuje się, że jedzenie kanapki za kierownicą może być niebezpieczniejsze od pisania SMS-a w trakcie prowadzenia auta! Jednak co najważniejsze, zapewne dostrzegacie, jak bardzo wymienione wyżej czynności rozpraszają naszą uwagę w trakcie prowadzenia auta! 

Apelujemy więc – wraz ze wzrostem wiosennych zagrożeń na drodze, unikajmy jako kierowcy, tych zagrożeń, które możemy spowodować sami. Jeśli jesteś głodny – zatrzymaj się i zjedz kanapkę na spokojnie – skorzysta na tym Twój żołądek i bezpieczeństwo na drodze! 😉 Jeśli musisz napisać SMS-a – zatrzymaj się lub po prostu zadzwoń korzystając z zestawu głośnomówiącego.

Życzymy Wam, by wiosenne podróże  – te małe i duże,  były udane i przede wszystkim bezpieczne! 🙂

Pamiętajcie też, że w naszym biurze Bernat Ubezpieczenia Inowrocław zadbamy o Wasze bezpieczeństwo pomagając Wam w wyborze ubezpieczenia odpowiadającego waszym potrzebom. W naszym biurze w Inowrocławiu przy ul. Świętokrzyskiej 6A znajdziecie szeroką ofertę ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych (Ergo Hestia, PZU, Warta, HDI, Interrisk, Proama, Generali, Liberty Ubezpieczenia, Link4 i inne) :

 • ubezpieczenia komunikacyjne,
 • ubezpieczenia majątkowe,
 • ubezpieczenia dla firm,
 • ubezpieczenia na życie,
 • ubezpieczenia podróży,
 • gwarancje finansowe,
 • floty pojazdów i wiele innych.

Zadbamy o to, by wybrane przez Was ubezpieczenie było również przyjazne dla Waszego portfela za sprawą zniżek, które przygotowaliśmy specjalnie dla naszych klientów! 🙂

Życzymy więc bezpiecznej jazdy i zapraszamy! 🙂

Zapraszamy! 🙂


Bernat Ubezpieczenia Inowrocław

ul. Świętokrzyska 6A

88-100 Inowrocław

tel. 52 357 04 17

e-mail: inowroclawubezpieczenia@gmail.com

Znajdź nas na Facebook’u!

Zdjęcie tła: www.pixabay.com

Źródła: www.warta.pl


Bernat Ubezpieczenia

Ponad 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej wykorzystujemy, by pomóc Ci poznać pozytywną stronę ubezpieczeń - w naszym serwisie znajdziesz praktyczne porady i artykuły oraz bogatą ofertę ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! :)

0 thoughts on “Kanapka czy SMS – co bardziej rozprasza za kierownicą? Sprawdź i jedź bezpiecznie z Bernat Ubezpieczenia Inowrocław! :)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Ubezpieczenia różne

Twoje dziecko spowodowało szkodę? Nie denerwuj się, masz przecież OC w życiu prywatnym! ;)

Wakacje to czas szczególnej aktywności dzieci… 😉 Czy to na własnym podwórku, czy na wakacyjnym wyjeździe, kreatywność dzieci i ich niecodzienne pomysły mogą nastręczać nieraz pewnych trudności… W sytuacji, kiedy dziecko spowoduje jakąś szkodę – czy to w Read more...

Ubezpieczenie mieszkania

Zanim wyjedziesz na wakacje… Zadbaj o ubezpieczenie domu i mieszkania z Bernat Ubezpieczenia Inowrocław! :)

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjno – urlopowy! 🙂 Pewnie niejeden z nas żyje już wizją marzeń o nadchodzącym wypoczynku… 😉 Zanim jednak wyjedziesz na wakacje podpowiadamy, jak zadbać o bezpieczeńswo Twojego domu i mieszkania, żebyś Read more...

Ubezpieczenie mieszkania

ABC: ubezpieczenie domu i mieszkania – Kiedy się przydaje? Jak działa? Bezpieczna jesień z Bernat Ubezpieczenia Inowrocław! :)

Pogoda za oknem nie pozostwia nam wątpliwości – mamy jesień! 😉 Czy Twoje mieszkanie i dom są dobrze przygotowane na nadchodzące “jesienne wyzwania”? Dziś podpowiadamy, jak ubezpieczenie domu i mieszkania pomoże chronić się przed jesiennymi zagrożeniami. Read more...