ubezpieczenie podróży w polsce

Każdy „świadomy” podróżnik wie, że ubezpieczenie podróży to podstawa na zagraniczne wyjazdy…

Ale co jeśli planujesz „wypad” w Polsce? Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu podróży? 

Zwykle wykupujemy ubezpieczenie podróży przede wszystkim z myślą o pokryciu ewentualnych kosztów leczenia, które za granicą mogą być bardzo kosztowne nawet w przypadkach stosunkowo niegroźnych zdarzeń. Wyjeżdżając na wakacje w kraju jesteśmy spokojni, że z opieki zdrowotnej możemy skorzystać praktycznie wszędzie w obrębie kraju. Co więc może nas „skusić” do zakupienia polisy podróżnej nawet na wakacje w kraju?

Okazuje się, że oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest całkiem interesująca również dla osób planujących wypoczynek w kraju. Niektóre firmy ubezpieczeniowe np. Warta czy PZU, mają ofertę dedykowaną dla takich klientów. Co interesującego znajdziemy w takich ofertach? Przede wszystkim szeroka ochrona ubezpieczeniowa, potrzebna każdemu, kto chce dobrze bawić się np. podczas ferii! Przyjrzyjmy się temu bliżej…

  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w tym:  śmierci, stałego uszczerbku na zdrowiu, kosztów leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków;
  • odpowiedzialność cywilna;
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego (w tym sportowego);
  • bogata oferta pomocy assistance.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie NNW oznacza w praktyce np. wypłatę pieniądzy, jeżeli w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu (np. dojdzie do złamania ręki, skręcenia kostki). Gdyby w wyniku nieszczęśliwego wypadku Cię zabrakło, pieniądze z ubezpieczenia otrzymają Twoi bliscy.

Odpowiedzialność cywilna (OC)

Podczas wyjazdu np. na narty OC na stokach to już niemalże konieczność! Każdy fan białego szaleństwa wie, jak łatwo jest wyrządzić niechcący krzywdę komuś lub czemuś na stoku. Już nawet jeden zbyt odważny skręt na nartach może skończyć się koniecznością wypłaty odszkodowania pokrzywdzonej przez nas osobie. Niestety takie kwoty mogą być naprawdę ogromne. Warto więc się zabezpieczyć przed taką ewentualnością wykupując polisę podróżną z ryzykiem OC, rozszerzonym o uprawianie np. sportów zimowych amatorsko lub wyczynowo.

Bezpieczny bagaż

Bagaż może zginąć zawsze – czy to za granicą czy w Polsce. Ochrona oferowana przez ubezpieczyciela zabezpiecza bagaż rozumiany nie tylko jako walizkę, ale też cały sprzęt sportowy, który ze sobą wieziesz. Ochrona obejmuje również np. wózek dla dziecka, laptop czy tablet, który trzymałeś w skradzionym bagażu.

Opcje dodatkowe i assistance

Firmy ubezpieczeniowe w swoich ofertach przygotowują coraz ciekawesze opcje praktyczne np. dla narciarzy. Na przykład Warta oferuje klientom opcję SKI PLUS – gwarantuje ona pokrycie kosztów wypożyczenia sprzętu sportowego, jeśli w czasie podróży stracisz swój.  Z kolei PZU w „Pakiecie Sport” zapewnia np. naprawę Twojego sprzętu sportowego lub jego wynajem, jeżeli np. inny narciarz zniszczy go na stoku czy zwrot kosztów za niewykorzystany skipass, jeśli np. zachorujesz.

Pamiętaj, że z powyższych opcji ubepzieczeń skorzystasz także podczas wyjazdu w Polsce, a nie tylko w trakcie zagranicznych wojaży! A zatem jeśli planujesz bardziej lub mniej aktywny wypoczynek w Polsce to zajrzyj lub zadzwoń do naszego biura Bernat Ubezpieczenia i zapytaj o ofertę ubezpieczenia podróży nie tylko za granicą! 😉

Zapraszamy!


Bernat Ubezpieczenia Inowrocław

ul. Świętokrzyska 6A

88-100 Inowrocław

tel. 52 357 04 17

e-mail: inowroclawubezpieczenia@gmail.com

pon. – pt. 8.00 – 16.00

Znajdź nas na Facebook’u!


Źródło: http://90723lp-wa67z9tp7m59.pl/biznes-i-produkty/ferie-w-polsce-tez-sa-fajne/


Bernat Ubezpieczenia

Ponad 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej wykorzystujemy, by pomóc Ci poznać pozytywną stronę ubezpieczeń - w naszym serwisie znajdziesz praktyczne porady i artykuły oraz bogatą ofertę ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *