podwyżki w oc

podwyżki w oc

Od początku 2016 roku słyszymy o nadciągającym widmie podwyżek w obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdów… Niestety zapowiedzi te stają się coraz bardziej realne. Z czego wynikają nadciągające podwyżki w OC? Jak wysokich podwyżek możemy się spodziewać?

Podatek od instytuacji bankowych

Podwyżki cen ubezpieczenia OC w różnych firmach ubezpieczeniowych mogliśmy zauważyć już w 2015 roku. Na tym jednak nie koniec – ostatnimi dniami, dokładnie od 1 lutego zaczął obowiązywać nowy podatek od instytuacji finansowych. Choć przede wszystkim slyszymy w kontekście tego podatku o bankach, dotknie on również ubezpieczycieli – tych polskich i zagranicznych. Choć w teorii nałożony na firmy ubezpieczeniowe podatek nie powinien mieć bezpośredniego wpływu na ceny ubezpieczeń to w rzeczywistości ubezpieczyciele będą chcieli zrekompensować sobie nowe wydatki podwyższeniem stawek ubezpieczeń. A więc w praktyce zapłacimy za to my…

Spadek rentowności ubezpieczenia OC

Kolejny czynnik wpływający na nadchodzące podwyżki cen OC to fakt, że w Polsce coraz bardziej spada rentowność ubezpieczenia OC. Coraz wyższe wypłaty odszkodowań i świadczeń z OC w porównaniu z jednymi z najniższych w Europie stawek za OC oznaczają jedno – ubezpieczyciele nie zarabiają na tym produkcie. To z kolei prowadzi koniec końców do nieuchronnych podwyżek.

Skutki wojny cenowej

Na wspomnianą sytucaję na wpływ także wojna cenowa pomiędzy ubezpieczycielami, którzy przez długi czas próbowali nas kusić coraz to niższymi stawkami, co nie mogło skończyć się inaczej, jak tylko odnotowaniem przez ubezpieczycieli strat…

Podatek Religi

A co przed nami? Niestety kolejne argumenty zwiastujące dalsze podwyżki… Coraz częściej słyszymy np. o przywróceniu podatku Religi. Dla ubezpieczycieli podatek ten oznacza odprowadzanie 6% składki od każdej polisy OC do NFZ. Nie ma co się łudzić – wprowadzenie tego podatku będzie kolejnym „szczeblem” prowadzącym do podwyżek cen ubezpieczenia OC.

Podwyżki – jak wysokie?

Skoro podwyżki są pewne, to o ile zostaną „uszczuplone” nasze portfele?

„Z naszych szacunków dotyczących całego rynku wynika, że ceny polis OC komunikacyjnych wzrosną w tym roku średnio o min. 30 proc. i wrócą co najmniej do poziomu z 2013 r.” – zapowiada  w rozmowie z dziennik.pl Jarosław Niemirowski, dyrektor zarządzający w Departamencie Produktów Komunikacyjnych i Taryfikacji w Warcie (Więcej czytaj w serwisie – Dziennik.pl)

Jak chronić swój budżet w obliczu nadciągających podwyżek?

Zapraszamy Was do odwiedzenia naszego biura Bernat Ubezpieczenia, gdzie doradzimy Wam, która oferta będzie najlepiej odpowiadała Waszym potrzebom i będzie najbardziej „przyjazna” dla Waszego portfela.

Skorzystajcie również z dodatkowych zniżek dla naszych klientów negocjowanych z firmami dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży ubezpieczeniowej! Po prostu odwiedź nasze biuro i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy! 🙂

Zapraszamy!


Bernat Ubezpieczenia Inowrocław

ul. Świętokrzyska 6A

88-100 Inowrocław

tel. 52 357 04 17

e-mail: inowroclawubezpieczenia@gmail.com

pon. – pt. 8.00 – 16.00

Znajdź nas na Facebook’u!


Źródła: http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/512213,podatek-bankowy-wzrost-cen-ubezpiecznia-oc.html


Bernat Ubezpieczenia

Ponad 20-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej wykorzystujemy, by pomóc Ci poznać pozytywną stronę ubezpieczeń - w naszym serwisie znajdziesz praktyczne porady i artykuły oraz bogatą ofertę ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! :)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *